به سلامت شما اهمیت می دهیم

Search
Generic filters

جوز‌هندی در پخت‌غذا و شیرینی‌پزی

سر‌آشپز

سر‌آشپز

ادویه جوز هندی از پودر کردن هسته میوه گیاه جوز بویا به دست می آید. هسته میوه جوز هندی تا حدودی به گردو شبیه است اما خوب در ظاهر کوچک تر از آن بوده و از لحاظ طعمی هم کاملا متفاوت است. می توان از جوز‌هندی در پخت‌غذا و شیرینی‌پزی استفاده کرد.

ویژگی های جوز‌هندی

از ویژگی های بارز این ادویه میتوان به قابل استفاده بودن آن هم در غذاها و هم در شیرینی ها اشاره کرد که عطر و طعم این ادویه به گونه ای است که علاوه بر غذا در بسیاری از شیرینی های خوشمزه استفاده می‌شود و عطر و طعم فوق العاده ای به آن ها می بخشد. اما نکته بسیار مهم و حائز اهمیتی که وجود دارد استفاده به اندازه و متناسب از این ادویه نیز میباشد چرا که استفاده بیش از اندازه از آن میتواند منجر به مسمومیت غذایی نیز گردد.

خواص این ادویه

جوز هندی خاصیت آرام بخش دارد و مصرف آن می تواند باعث ایجاد حس نشاط شود. همچنین می تواند در درمان افسردگی و اضطراب نیز بسیار مفید باشد. همچنین استفاده موضعی از روغن جوز هندی و ماساژ آن می تواند دردهای عضلانی و التهابات را بهبود دهد.

جوز هندی تقویت‌کننده سیستم گوارش و دفع ادرار‌ است. مانع از تشکیل سنگ‌های کلیوی‌‌ می‌شود. از ترکیب آن با نوشیدنی‌هایی که آب فراوانی‌دارند‌ می‌توانید یک معجون درمان سنگ کلیه‌بسازید که به شدت به افرادی که کلیه سنگ ساز‌دارند توصیه‌می‌شود.

از جوز‌هندی در پخت‌غذا و شیرینی‌پزی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
WhatsApp
LinkedIn
Telegram
Email

از این غذاها لذت ببرید