به سلامت شما اهمیت می دهیم

Search
Generic filters

ادویه پاپریکا چیست؟

سر‌آشپز

سر‌آشپز

ادویه پاپریکا چیست؟ پاپریکا یک ادویه مرکب است به این معنی که از ترکیب فلفل قرمز تند و فلفل دلمه ای خشک‌شده، ساخته‌می‌شود. پاپریکا که در واقع یک نوع ادویه مدرن و ترکیبی‌است در بسیاری از کشورهای جهان به کار‌می‌رود و میزان تندی آن در هر ناحیه ای با ناحیه دیگر متفاوت‌است و کاملاً به فرهگ غذایی کشورها وابسته‌است برای مثال در کشور مکزیک و هند طبیعتاً میزان تندی پاپریکا بیشتر از سایر نقاط بوده ضمن اینکه در کشور هند گاهی اوغات از ادویه جات محلی که به تند شدن آن کمک میکند هم بهره می برند.

کنترل تندی پاپریکا

با افزودن میزان فلفل تند، میزان تندی پاپریکا نیز بیشتر می شود. ولی در برخی مناطق فلفل دلمه ای خشک‌شده، میزان بیشتری از پاپریکا را تشکیل می دهد و به همین دلیل طعم شیرینی دارد.

خواص ادویه پاپریکا چیست؟

فلفل دلمه ای خود به تنهایی دارای خواص فراوانی مانند ویتامین K، ترکیبات فلاوونوئید، ویتامین C و ترکیبات آنتی اکسیدان می باشد. پاپریکا بعنوان یک مکمل غذایی می تواند با تحریک ترشح اسید معده باعث هضم بهتر و سریع تر غذا شود و در غذاهایی که دارای حجم بالا و کالری زیادی هستند مثل ترکیب سیب زمینی با پنیر پیتزا استفاده شده و این غذای پر کالری را تبدیل به یک غذای دلنشین تر  با هضم بهتر بکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
WhatsApp
LinkedIn
Telegram
Email

از این غذاها لذت ببرید